چای کوهی با نگاهی به طب سنتی چیست شفاسنتر | OkChay


چای کوهی با نگاهی به طب سنتی چیست شفاسنتر | OkChay

این گل ها کمی معطر و دارای بوی مخصوصی هستند و میوه چای کوهی کپسولی شکل است. چای کوهی که یک آرام بخش مطبوع، نشاط آور و با خاصیت معجزه آسای تقویت کننده ی قوی برای اعصاب و روان به شمار می رود، فواید دیگری هم دارد که در ادامه این بخش از بهداشت و سلامت نمناک بیشتر با آنها آشنا خواهید شد. برای آماده کردن چای کوهی حدود یک قاشق مربا خوری از چای کوهی را درون یک لیوان از آب جوش می ریزیم و با قاشق به خوبی هم می زنیم. مصرف چای کوهی سبب کاهش اضطراب در فرد شده و آرام بخش و تسکین دهنده می باشد.

  • برای درست کردن دمنوش یک قاشق مرباخوری از گیاه را با یک لیوان اب جوش می توانید دم کنید، اگر می خواهید در قوری دم کنید گیاه را متناسب با حجم آب قوری به آن اضافه کنید، 20 دقیقه زمان برای دم کشیدن کافیست.
  • مقدار ۱۰۰ و ۲۰۰ میلی‌گرم در هر کیلوگرم از وزن بدن از ترکیبات فنولی که از چای کوهی گرفته می‌شود، می‌تواند به اندازه داروی دومتاسین ، ویژگی‌ ضدالتهابی داشته کلکسیون انواع دمنوش ایرانی:‌اوکی چای باشد.
  • برخی از داروها با این چایی تداخل دارد و در نتیجه نباید همراه هم مصرف شوند.
  • افرادی که دچار التهاب گلو و زخم گلو در اثر سرفه‌های شدید و مکرر شدند، دمنوش سرد شده چای کوهی را غرغره کنند.

التهاب و خارش محل گزش حشرات، مشکلی شایع، اما در اغلب موارد بی‌خطر است. تورم، خارش و سوزش جای نیش معمولا طی چند ساعت تا چند روز از بین می‌رود؛ اما بهره بردن از برخی دارو‌ها روند درمان و کاهش علائم را سرعت می‌دهد. چای کوهی مانند گیاه کالاندولا دارای خاصیت ضد التهابی قوی است و می‌تواند التهاب و خارش جای نیش حشرات را برطرف کند.

خواص چای کوهی چیست؟ معرفی فواید چای کوهی و مضرات آن

چای کوهی که به آن توکلیجه نیز می گویند، از تیره ی گیاهان معطر و آرامش بخش اعصاب است. گل این گیاه که به صورت سنبله ای از گل های ریز صورتی مایل به سرخ رنگ است، درمیان کاسبرگ هایی با رنگ سبز روشن نقره ای و پشمالو قرار دارد. از این رو در زبان آذری به آن توکلیجه یا پشمالو گفته می شود. گل گیاه چای کوهی به صورت سنبله ای از گل های ریز صورتی مایل به سرخ است، در میان کاسبرگ هایی با رنگ سبز روشن قرار دارد. گل‌های چای کوهی، به‌صورت سنبله‌های پنبه مانند و آبی مایل به بنفش است و بیشتر، گل آن مصرف درمانی دارد تا اعضاء دیگر آن. ما در این مقاله از کافی مافی سعی داریم پس از یک معرفی کلی در مورد چای کوهی به سراغ آموزش طرز تهیه و طریقه مصرف آن رفته و در پایان خواص و عوارض احتمالی نوشیدن آن را برای شما معرفی خواهیم کرد.

۴. افزایش حافظه و بهبود یادگیری

چای کوهی از لحاظ ظاهری با چای هوفاریقون بسیار شبیه می باشند و مشاهده می شود که بسیاری از عطاری ها آنها را به اشتباه یکی می دانند، شما می توانید از همین عطر و بو برای شناسایی این گیاه اقدام کنید. برای پاسخ به این سوال که چای کوهی دقیقاً چه چیزی می باشد لازم است که ما به تمام جوانب این گیاه یک نگاه دقیق داشته و به همین خاطر ما به صورت خلاصه سعی کردیم تمام این موارد را برای شما بازگو کنیم. در این مطلب از سایت سلوا قصد داریم تا به طور کامل با خواص و مضرات این گیاه آشنا شویم پس تا انتها با ما همراه شوید. هنگامی که در تماس با گیاه بابونه قرار می‌گیرید، دچار التهاب چشم می‌شوید.