فلزات رنگین :: آهن آلات | brassonline


فلزات رنگین :: آهن آلات | brassonline

آلیاژهایی که در ساخت طلای سفید استفاده می‌شوند اغلب پالادیوم، روی، مس، نیکل، منگنز و نقره هستند. در اصل طلای سفید همان طلای زرد است که یک لایه فلز سفید همچون نیکل، پالادیم یا پلاتین روی آن کشیده مرکز بازار آهن اصفهان شده‌است. طلای سفید همیشه یک روکش رودیوم دارد تا علاوه بر حفظ سفیدی، براق و درخشان هم بماند. ازآنجا که برخی افراد به نیکل حساسیت دارند، به‌جای نیکل از پالادیوم استفاده می‌شود. این فلز از نیکل گران‌تر است اما احتمال اینکه واکنش‌های آلرژیک ایجاد کند کمتر است. اگر از پالادیوم در طلای سفید استفاده شود، دیگر نیازی به روکش رودیوم نیست زیرا پالادیوم نوعی رنگ خاکستری به طلا می‌دهد.

  • در این رابطه، ایجاد «دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی» در قالب یک مجموعه، زیر نظر معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، بیانگر پیوند ناگسستنی فلزات و لوازم خانگی است.
  • همین امر، تاثیر فلزات به عنوان اجزا و مواد اولیه لوازم خانگی را بر بازار این محصولات نشان می دهد؛ یعنی هر زمانی که قیمت فلزات، دستخوش تغییر و تحول شود، بر کیفیت و قیمت لوازم خانگی نیز تاثیر می گذارد.
  • مس به عنوان یکی از مشتقات آهن، کاربرد وسیعی در لوازم خانگی دارد.
  • در بین فلزات گران‌بها، طلا را به علت رنگ منحصر به فرد آن، از همه ساده‌تر می‌توان شناسایی کرد.

رسمیو در سال 97 و با هدف ارتقای دسترسی به داده های رسمی کشور تاسیس شد. رسمیو هدف خود را دسترسی آسان همه ایرانیان به داده های کسب و کار و تحلیل آن به منظور گسترش رقابت و شفافیت می داند. تلاش ما این است که در عصر فناوری اطلاعات با گردآوری و تحلیل داده یاری رسان شما مردم عزیز ایران باشیم. این شرکت آمدگی خودراجهت ارائه انواع نیترات نقره آزمایشگاهی با کدهای و در واحدهای 25 گرمی 50گرمی و100گرمی … در گذشته وزن طلا و نقره به صورت دستی محاسبه میشد که سرعت و آسانی کار را کاهش میداد اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی …

تولید و عرضه انواع لوله ، ورق و میلگرد فلزات رنگین

اکثریت قریب به اتفاق تیتانیوم صنعتی به شکل تیتانیوم فلزی یا دی اکسید تیتانیوم مصرف می شود و تولید 75 درصد قرص تیتانیوم تنها بخش کوچکی از مصرف عنصر تیتانیوم در فلزات ریخته گری است. عنصر تیتانیوم خالص علاوه بر موارد فوق در موارد و صنایع دیگر کاربرد فراوانی دارد. امروزه سیستم های هوایی با ترکیب عناصر تیتانیوم، فولاد، آلومینیوم و وانادیم برای ایجاد آلیاژ تولید می شوند. از قرص های ریخته گری به دلیل تأثیر بر فرآیند ذوب و ویژگی های نهایی آلیاژ تولیدی، در صنعت خودروسازی، تولید تجهیزات و قطعات صنعتی، تولید آلیاژهای مختلف و … امروزه انواع فلزات کشف شده در طبیعت به دو دسته فلزات رنگین و آهنی تقسیم می شوند.

ریخته گری مس

موزلی فهمید که شمار دقیق لانتانایدها باید ۱۵ تا باشد و عنصر ۶۱ باید کشف شود. این عنصرها به دلیل ویژگی‌های زمین‌شیمی در زمین بسیار پراکنده‌اند و در یک جا به اندازهٔ کافی متمرکز نیستند. رسوب‌هایی از آن‌ها که بهره‌برداری از آن اقتصادی باشد را کانی خاک کمیاب می‌نامند.[۵] نخستین کانی شناسایی شده از این عنصرها گادولینیت نام دارد که یک ترکیب شیمیایی از سریوم، ایتریم، آهن، سیلیسیم و دیگر عنصرها است. این کانی از یک معدن در روستای ایتربی در سوئد به دست آمده است (نگاه کنید به کارل اکسل آرنیوس). چندین عنصر خاکی کمیاب نامشان را از این منطقه وام گرفته‌اند. رادیوم که فلزی به شدت کمیاب و ارزشمند است و رنگی نقره‌ای دارد، گران‌قیمت‌ترین فلز جهان است.

لیست تغییرات قیمت

معمولا از این فلز برای خواص منعکس‌کنندگی آن، در آیتم‌هایی نظیر آینه، پروژکتورها و جواهرات استفاده می‌شود. بزرگترین تولیدکنندگان رادیوم در جهان، آفریقای جنوبی، روسیه و کانادا هستند. اگر فکر می‌کنید طلا و نقره که ما به آنها فلزات بهادار می‌گوییم، گران‌ترین فلزات جهان هستند، اشتباه می‌کنید.