ساخت آبنما؛ آموزش، انواع و قیمت+30 سال تجربه مدرن استخر | elitarchgroup


حتی می توانید نمونه کوچکتر آن را در حیاط منزل مسکونی تان داشته باشید و از زیبایی آن لذت ببرید. نکته بارز و مهم برای شروع ساخت آبنما در نظر گرفتن مساحت محیطی است که قرار است آبنما در آن احداث شود. مثلاً در شهرهای بزرگی مانند تهران بهتر است به طور تقریبی 25% از مساحت فضای سبز مورد نظر به ساخت آبنماها اختصاص داده شود.

  • پس از اتمام طراحی مدرن آبنما، زمان آن فرا رسیده است که آبنما مدرن را بسازید، جایی که انتخاب صحیح مواد یک مسئله بسیار مهم تلقی می شود.
  • در این آبنماها با استفاده از پروژکتورهایی تصویر و حروف را بر پردهاي از آب نمایش میدهند.و یا خود آبنما با کمک تعداد زیادي سولنوئیدهاي سریع قادر به نگارش متن یا ایجاد تصویر توسط آب از بالا به پائین می نماید.
  • نورپردازی یکی دیگر از مواردی است که باعث زیباتر شدن آبنماها، فواره های شهری، آبشارها و…
  • بنابراین اگر قصد دارید ماهی را در استخر خود وارد کنید ، حتما از آن استفاده کنید که مخصوص استفاده در کنار ماهی است.
  • با توجه به افزایش ترافیک و دشواری رفت و آمد، انسان ها بیشتر زمان آزاد خود را در محل زندگی خود می گذرانند و ارتباط آنها با فضاهای شهری کاهش یافته است.
  • کلیدهای الکتریکی باید متناسب با قدرت پمپها و مدارهای روشنایی انتخاب شوند و مجهز به سیستم حفاظت و ایمنی برای کار در محیط ابنما باشد.

آبنمای سنگی خانگی میتواند به دو صورت سه بعدی در وسط حیاط یا آبشاری و پرده ای در کنار دیوار حیاط ساخته شود. برای ساخت آب‌نمای سنگی خانگی میتوان از سنگ‌های کوهی دماوند، سنگ لاشه‌ای، سنگ ورقه‌ای، سنگ رودخانه‌ای قلوه‌سنگ، سنگی آتشفشانی و سنگ مصنوعی استفاده طراحی ویلا کرد. جدیدترین مدل آبنمای خانگی سنگی که به دو شکل دیواری و مجسمه ای طراحی شده اند. در تصویر بالا سمت چپ آبنمای کلاسیک را مشاهده می کنید که می توانید این مدل آبنما ها را به صورت آماده از سنگ فروشی ها تهبه کنید. از گذشته تا به امروز آبنماها تغییرات بسیار زیادی را پذیرفته اند، به طوری که امروزه با مخازنی که در آنها تعبیه شده است، آب را با فشار بسیار زیاد به سمت بیرون پرتاب می کنند و محیط بسیار جذابی را به وجود می آورند.

طراحی آبنما به صورت 0 تا 100 چقدر هزینه دارد

فیلتر، لوله اتصالات، کابل، منبع تغذیه، نوار آب بند، نیز از دیگر تجهیزات به حساب می آیند که در ساخت آبنما مورد استفاده قرار می گیرند. در ابنماهای بزرگ و حرفه ای علاوه بر مواردی که ذکر شد تجهیزات دیگری چون سیستم کنترل، نرم افزار کنترل آبنما، سیستم کنترل از راه دور، کارت های کنترلی، سیستم کنترل موزیک نیز مورد استفاده قرار می گیرد. اگر در مورد انتخاب نوع آب نما مطمئن نیستید ، این مورد را با کارشناسان ما در میان بگذارید تا با توجه به فضا و امکانات موجود، شما را در انتخاب بهترین و مناسب ترین نوع برای فضای مورد نظرتان راهنمایی کنند. نوع دیگری از آبنماهای دیواری و مدرن است که اجرای آن بر روی دیوارهای خارجی ساختمان ها جلوه ای بسیار زیبا به نمای خارجی ساختمان می دهد.

ساخت آبنما؛ آموزش، انواع و قیمت+30 سال تجربه مدرن استخر | elitarchgroup

برای مشاوره در پروژه هایی ابنما و تجهیز استخر ،با متخصصین ارتاب شاپ در ارتباط باشید. جلوه هاي متفاوتي از آب در پارک ها ارائه شده که هر کدام بر اساس بخشي از ويژگي هاي آن شکل گرفته است. براي ارتقا کيفيت نمايش اين جلوه ها به اصول تاثيرگذار در به وجود آمدن ويژگي ها مانند فرم، رنگ و بافت ظرف در برگيرنده آب توجه بايد کرد. ویکی‌ساختمون، رسانه آنلاین تخصصی، متعلق به مجموعه کارگشا است که با ارائه اطلاعات و محتوای باکیفیت سعی در افزایش دانش و آگهی مخاطبان علاقه‌مند دارد. در سراسر دنیا طراحان حرفه ای هر کدام روش خاص خود، برای طی کردن روند طراحی دارند، که این روش ممکن است در خصوص هر پروژه و هر موضوع جدید دستخوش تغییراتی شود.

مجسمه در باغ لوکزانبورگ- فرانسه